Kategorie: 2009

9. sraz SkodaHome.cz

tuningTo, v co doufal již málokdo, se nakonec podařilo. Ano, řeč je o počasí, které Česku poslední dny vůbec nepřálo. Ale pořadatelé již devátého srazu SkodaHome.cz zřejmě vědí, kde zatahat za ty správné nitky. Sobotní den se vydařil po této stránce na jedničku, vezmeme-li v úvahu velmi chladné počasí posledních dnů.


I toto deváté pokračování tradičního srazu SkodaHome.cz se konalo v pražském Triocampu, kam jsem zavítal krátce před sobotním (24.10.) polednem. V tu chvíli se zde nacházelo kolem padesáti vozů a další postupně přibývaly. To se již ale začaly někteří účastníci srazu řadit k orientačnímu závodu. Na startu obdrželi šipkový itinerář, dle kterého museli dorazit ke dvěma kontrolám, kde jim byly položeny doprovodné otázky. Po návratu do kempu je čekala ještě jízda zručnosti. Jelikož ale pro skutečnou jízdu zručnosti není areál kempu uzpůsoben a pořadatelé srazu jsou šprýmaři, dostal každý „závodník“ do ruky tužku a za co nejkratší čas musel projet trasu vyznačenou na papíru. To by bylo ale příliš jednoduché, a tak vyznačenou trasu bylo možné sledovat jen v zrcadle. Je pak těžké zkoordinovat pohyb ruky s tím, co vidí oči a mozek zpracovává :)

tuning tuning tuning tuning

Sraz SkodaHome.cz patří především vozům Škoda, a to bez rozdílu stáří. K vidění tak byla krom moderních vozů také klasická embéčka, stará octavie či nějaké to kilíčko. Raritou tohoto srazu byla replika vozu Porsche 550 Spyder z roku 1955, která byla postavena na podvozku Škody Rapid. Kromě škodovek se srazu mohou účastnit také koncernové vozy a nejinak tomu bylo i nyní. Tento post zde zaujaly v početní převaze vozy spřáteleného klubu VW scena Czech Republic – 2x VW Golf Mk3, Audi TT, VW Golf Mk2 G60 Rallye či VW Golf Mk5 GTI. Přehlédnout nešlo ale ani dvojici vozů VW Passat nebo Audi A4. Mou pozornost ale neupoutaly jen všudypřítomné vozy, ale ke konci mé návštěvy tohoto srazu také nebojácná kavka. Ta si uždibovala sousta přímo ze sušenky držené v ruce… příjemná to tečka za letošní srazovou sezónou.

Fotogalerie
Share |

Spolupráce

Tuning Cup
tuning
tuning
tuning
Relax Meeting
tuning
tuning Plasy
tuning
Edge tuning
tuning
XS MAG
tuning


Webator
 
Veškerý materiál zveřejněný na portálu Tuningy.com podléhá autorským právům. Obsah stránek nesmí být bez písemného souhlasu provozovatele jakkoli pozměňován,
kopírován, stahován nebo šířen samostatně či jako součást jiných materiálů. | All rights reserved.
Copyright © tuning portal Tuningy.com 2003 - 2014, ISSN 1803-3296